Хто такі трансерфери, або як змінити своє життя?

1 1 887
+4

трансерфинг реальности, трансерфінг реальності, вадим зеланд

Можливо, Вам вже доводилося чути такі слова, як «трансерфінг реальності», «управління реальністю», «візуалізація».
Що це все значить? Хто взагалі вирішив, що можна керувати реальністю?

Все почалося з книг Вадима Зеланда, які так і називалися «Трансерфінг реальності», і були перекладені на 20 мов. У певних колах ці видання зробили, що називається, фурор. Зрозуміло, це не наукові книги, а вони відносяться скоріше до розряду езотерики.

«Езотерика ― сукупність різноманітних форм знань, вироблених інтелектуальними спільнотами, що діють поза раціоналістичних норм і еталонів, і стосуються глибинно-містичної суті людського життя».


Сутність вчення Вадима Зеланда можна сформулювати в декількох словах так ― кожен може керувати своїм життям.

Якщо задуматися, то ці слова в принципі позбавлені містицизму: адже, дійсно, це я вирішую, куди піти працювати, чим мені зайнятися в суботу ввечері, з ким товаришувати, що подарувати сестрі на день народження та багато-багато іншого. Але справа в тому, що зміст основної ідеї, висловлюваної цим таємничим письменником, зводиться до того, що ви можете керувати не просто рядовими, незначними подіями свого життя, а ще й глобальними процесами реальності.

Це вчення схоже на популярні зараз тренінги успіху, головні девізи яких:
«Допоможи собі сам!» і «Все вийде, якщо вірити».

Теорія Вадима Зеланда базується на твердженні того, що поряд з тією реальністю, в якій ми живемо, існує безліч паралельних світів, в яких одні й ті ж події розвиваються самим різним чином.

Наприклад: Ви одружилися, на думку Зеланда, в одному світі ви щасливі в шлюбі, в іншому розлучилися, у третьому нещасливі, але не розлучилися, у четвертому у вас 3 дітей, у п'ятому десять...і так далі.
У підсумку це вчення популяризує думку про те, що кожна людина може вибрати сама ту реальність, в якій вона хоче перебувати.

Одразу на згадку приходить сюжет фільму «Матриця», коли головному герою відкривають очі на те, що світ, який його оточує ― це комп'ютерна програма:


Різниця в тому, що автор книги пише про те, що ця «комп'ютерна програма» знаходиться не десь там далеко за межами нашого сприйняття, а в нашій голові. Людина виступає програмістом свого життя.

Чому це називається трансерфингом реальності? Тому що Вадим Зеланд стверджує не просто про існування інваріантних реальностей, але ще і говорить про те, що людина може ними переміщуватись, як по гілках метрополітену! Таким чином, буквальний переклад словосполучення «трансерфінг реальності» ― це «ковзання між реальностями».Треба сказати, що книжка Вадима Зеланда «Трансерфінг реальності» складається з п'яти частин, які автор назвав «щаблями» на шляху до освоєння його вчення. Плюс до цього у письменника ще багато інших книг з даної тематики. Тим не менш, якщо не заглиблюватися в безліч деталей, в теорії трансерфінга ми начебто б на мінімальному рівні розібралися. Залишилося зрозуміти, як всі ці ідеї втілюються на практиці.

І на цьому етапі необхідно звернутися до поняття «візуалізація»:

«Візуалізація ― представлення чого-небудь у формі, зручній для спостереження».

Це базове словникове визначення, яке через призму вчення Вадима Зеланда означає, що ви повинні представляти свою обстановку, в якій бажаєте перебувати, у своїх думках, у своїй уяві. Зокрема, практикувати, так звані, слайди. Що це таке? Це ваші мрії в картинках. Припустимо, ви завжди мріяли з'їздити на озеро Байкал, отже, ваше завдання, як істинного трансерфера, представляти те, як ви сидите на березі цього кристального озера і задумливо дивитесь в далечінь. Або як з купою друзів, розставивши намети, розкинули нічліг на узбережжі Байкалу, і, сидячи перед багаттям, міркуєте про візуалізації. Загалом, ваше завдання намалювати картину, і переробляти її у своєму мозку ― неодноразово і в деталях.

вадим зеланд, визуализации


Такий процес створення своїх власних слайдів, які втілюють ваші цілі, мрії і плани, і називається візуалізацією. В результаті, на переконання Вадима Зеланда і шанувальників його ідей, практикуючи такі заняття, ви можете переміститись в ту реальність, яка вам до душі.

Я ж, більш або менш розібравшись у трансерфінгу, зайнялася інтернет-серфінгом по форумам цих самих трансерферів. Виявила, що насправді дуже багато людей захоплюються подібними навчаннями, пишуть про те, як починали свій шлях саморозвитку з книг Кастанеди, Миколи Козлова і Річарда Баха, практик медитації та йоги, і прийшли в кінцевому підсумку до Вадима Зеланда. Форуми рясніють безліччю захоплених відгуків, особистих історій і подяк на адресу автора:

«Зеланд мені дуже багато дав!!! До 18 років я жив сірим, безпросвітним життям без будь-яких ознак поліпшення. Боявся всього, була купа комплексів, загалом ненавидів себе і оточуючих. Не допомагали абсолютно ніякі книги, ні Карнегі... нічого. Але раптом в один прекрасний день до мене якимось дивом потрапила книга «Трансерфінг реальності», з самого початку прочитання відчувалося, що щось в цьому є, не міг відірватися ні на хвилину, а коли почав застосовувати принципи на практиці, мій шар світу, як каже Зеланд, почав перетворюватися на очах, почав пропадати страх, комплекс неповноцінності кудись подівся сам по собі, загалом, у мене спочатку дійсно був шок, але тепер, коли життя увійшло в звичне русло, кожен день почав мені приносити стільки радості, що я не міг навіть уявити, ще кілька років тому!!! Загалом, життя чудова штука!!! Удачі всім!!!!».

А ось ціла історія реальних, практичних змін у житті, однієї з послідовниць книг про трансерфінг:

«Привіт всім) Моє життя здавалося суцільним безпробудним кошмаром. Займалася самокопанням, самобічуванням, постійно перебувала в стані депресії, діти просто дратували, як ніби спеціально вередували, завжди все не вчасно; нескінченні болячки забирали останні сили. Рік тому сестричка зацікавилася трансерфінгом і мене «підсадила»))) Прослухала дві книги і «понеслося»: перше телеінтерв'ю, запропонували студію для заняття моїм улюбленим рукоділлям-бісероплетінням, набрала першу групу діток, зараз знайшла собі додатково роботу в газеті, колектив виявився чудовим, ніби для мене підбирали)))) в родині відносини налагодилися, діти стали більше слухати і слухатися, зі свекрухою контри пропали (ніби їх ніколи і не було!!!), з чоловіком переживаємо новий медовий місяць (хоча він спочатку був проти, а зараз вже зацікавився, навіть запитує як вести себе в певних ситуаціях), нездужання і болячки теж зникли. У сестрички теж позитивні зміни: знайшла свою половинку, звільнилася з ненависної роботи, переїхала жити і працювати у Львів (про що давно тихо мріяла, але навіть собі зізнатися боялася)...».

Не знаю, як називати слова цих людей, дивом або нахабною брехнею. Мені нажаль поки не довелося зустріти хоча б одного трансерфера-практика у своєму житті. Скептики однозначно скажуть про своє гучне «не вірю» в бік подібних навчань. Тим не менш, враження людей, якими вони щедро діляться на просторах Мережі, змушують замислитися. Особисто у мене, за підсумками аналізу інформації на подібних форумах склався наступний портрет трансерфера:

― це щаслива, задоволена своїм життям людина (я б навіть сказала успішна), у якої все виходить, і будь-які починання йдуть в гору. До того ж, ця людина найчастіше займається якою-небудь творчістю (особливо, якщо це жінка). Вони позитивно дивляться на світ, і, за їх твердженнями, отримують задоволення від власного життя. Плюс до цього, оточені вони також позитивно налаштованими людьми. І взагалі їм у всіх справах завжди щастить. Також, завдяки їх захопленню трансерфингом, налагоджене життя і у близьких їм людей, оскільки вони візуалізують і на їх рахунок також.


Не знаю, наскільки отримана замальовка близька до реальності, але з численних інтернет-фактів картинка складається саме така.


Вадим Зеланд таємнича особистість, інформація про його життя доволі мізерна. При тому, що неодноразово піддавався сумніву факт його існування взагалі, шанувальники книг переконані, що їх наставник ― це реальна особа, а не група ентузіастів. До речі, сам письменник дуже скромний, кажуть, що він заперечує авторство викладеної теорії, стверджуючи, що просто передає досвід найдавніших цивілізацій, які були творцями і практиками вчення про трансерфінг.

Можна вірити й не вірити, зацікавитися або презирливо посміхнутися у бік цього вчення, але, на мій погляд, теорія трансерфінга, насамперед, формує у людини позитивне мислення, привчає його до хорошого настрою і позбавлення від негативних емоцій, туги, смутку та інших страждань. Трансерфінг вчить вірити в себе. І ніхто вже не стане сперечатися, що більшого успіху в житті досягають саме люди з позитивними думками, які ставлять собі за мету успіх і вміють не зациклюватися на проблемах.


Взагалі сьогодні все більше обертів набирають популярність різного роду програми мотивації, особистого зростання, саморозвитку. Як стати успішною людиною, як навчитися радіти життю, як справлятися зі стресами ― ось що зараз стає предметом інтересу деяких людей. Можливо, це пов'язано з шаленим темпом нашого життя, з яким багатьом важко справлятися, проблем все більше, завантаженість людей зростає, відповідно, це призводить до емоційного напруження. Наслідок цих процесів ― це зриви, скандали, сварки, і взагалі неврівноваженість більшості оточуючих людей. Тому деякі з них намагаються знайти шляхи вирішення своїх емоційних, психологічних проблем, знайти хоч якусь рівновагу і гармонію в захопленні різного роду духовними практиками, навчаннями, в читанні всіляких книг, які внесуть радість в їх скромне життя.

Але, незважаючи на явні переваги формування у себе позитивного мислення, все ж більшість людей неохоче прагнуть до змін. Вони скаржаться, ниють, сумно зітхають над черговим дріб'язком і постійно шукають «підтримки» від оточуючих.
Цим людям подобається страждати. Коли пропонуєш їм підбадьоритися, посміхнутися і поглянути на світ в іншому світлі, вони не просто відхрещуються від подібного, але ще й образяться на вас, за те, що ви замість того, щоб їх пожаліти, радите якісь «дурниці», на кшталт «позитивного погляду на життя».

Чому людям так подобається страждати? Можливо, справа в тому, що це певна спроба привернути до себе увагу, і навіть прагнення, щоб про тебе подбали. Так, у житті трапляються «вильоти на зустрічку», після яких довго приходиш до тями, але ж багато так захоплюються перебиранням власних проблем, так зациклюються на них, що всі їхні дні перетворюються на одну суцільну глобальну скаргу на «поганку-життя», яка б'є їх то ліворуч, то праворуч.
Так, процес самокопання і страждання затягує. Життя перетворюється в нескінченне обговорення своїх проблем, зі своїми друзями, колегами по роботі, батьками.

Замість того щоб мусолити свої проблеми потрібно вирішувати їх.
Замість того, щоб створювати ці проблеми буквально з повітря, потрібно всього лише перестати страждати. А говорячи словами одного експерта з саморозвитку Ренді Гейджа, позбутися комплексу жертви.

Одного разу, мені довелося познайомитися з книгою цієї, на мій погляд, безумовно талановитої людини. Скажу вам, діє його шедевр абсолютно позитивно. Мало того, що вона мотивує на продуктивну діяльність, вона ще вчить позитивно мислити, і відкриває вам велику таємницю про те, що часто ми самі створюємо собі труднощі. Книга називається «Чому ви дурні, хворі і бідні». Наводжу уривок:

Ознаки людей з комплексом жертви:
Вони завжди можуть переконати себе в тому, що всі невдачі в їхньому житті відбуваються не з їхньої вини.
Вони сподіваються на те, що оскільки всі нещастя викликані суто зовнішніми чинниками, це звільняє їх від особистої відповідальності.
Вони отримують значну частку уваги, симпатії і жалю оточуючих.
Вони приймають цю увагу, симпатію і жалість за любов, якої відчайдушно потребують, але яку не знають як отримати.
Вони використовують колишні невдачі в особистому житті для підтвердження того, що вони не здатні на емоційну близькість з ким-небудь ще.
Вони посилаються на колишні провали, виправдовуючи ними відсутність спроб досягнути високих цілей і здійснити перспективні проекти.
Вони приймають за істину в останній інстанції той факт, що вони – «ганебні грішники», що їм «ніколи нічого не добитися», або вважають, що у них немає потрібної освіти чи потрібних зв'язків, для того щоб досягти успіху.
Вони можуть відчувати себе героїчними «маленькими людьми», які наперекір усьому борються з силами зла.
Вони відчувають свою духовну велич, покладаючи своє щастя на вівтар людства і думаючи, що за це будуть винагороджені в майбутньому житті.
Вони можуть вести, по суті своїй, несвідоме існування, слідуючи стадним інстинктам, і просто дозволяючи життю відбуватися, ні про що не замислюючись.

Думаю, що кожен в одному з пунктів впізнає модель своєї поведінки, згадає про щось своє, замислиться.... Так, це дійсно та сама книга, яка змусить задуматися, а можливо переосмислити свої вчинки і погляди, свої слова, своє життя.

Я вважаю, що навіть неважливо якою філософією ви захоплюєтеся або не захоплюєтеся зовсім, але головне, подолати в собі цей комплекс жертви ― бажання плакатися, жаліти себе і виправдовуватися за свою бездіяльність різними обставинами.
Може, пора визнати, що камінь спотикання завжди був в нас самих.

Як сказав Гаутама Будда: Переможи себе і виграєш тисячі битв.

реклама на сайте

Схожі новини

Коментарі (1)

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent