Агресивні та жорстокі підлітки

1 5 479
+1

жорстокі підлітки

Багато батьків школярів не з чуток знають, що дитяча жорстокість — це факт, і захищати дітей іноді потрібно... від самих дітей... але іноді захищати від дітей потрібно і дорослих.

Сьогодні мова піде про жорстокості і насильстві, що здійснюються підлітками щодо своїх однолітків і навіть дорослих людей. Що рухає дітьми, коли вони б'ють до півсмерті, а іноді до смерті собі подібних? Чому майже завжди не діють ніякі заходи щодо припинення протиправних дій маленьких нелюдів? Чому не діють батьки жорстоких школярів, підлітків?

Випадків побиття, причинення шкоди здоров'ю середньої і важкої ступені, навіть вбивств, вчинених неповнолітніми дітьми — сьогодні набагато більше, ніж раніше, ніж, наприклад, 10-20 років тому. Хтось говорить про те, що просто раніше це все не виставлялося напоказ, що школярі були жорстокі завжди, що раніше агресія забивалася всередину і виходила в іншій формі і т. д.


Але це все неправда: сьогоднішнє юне покоління очевидно більш агресивне, некероване, зле, кровожерливе.

«Діти (на вигляд їм по 12-13 років) б'ють дівчинку. На кадрах видно, що вона сидить одна за останньою партою, і в цей час її атакують відразу кілька однокласниць. Жертву нецензурно ображають, б'ють, тягають за волосся, б'ють головою об парту і рвуть на ній одяг»

.

А це побиття 16-річної сироти ровесницями-однокурссницами в гуртожитку технологічного технікуму:Назви відео, що видаються Ютубом на запити про жорстоких школярів вражають відвертістю жаху і сухістю констатації фактів твореного (ніби мова про зламані іграшки, а не про життя):

«Школярки вбивці постали перед судом

Подруги вбили школярку через хлопця

Компанія підлітків побила і зґвалтувала 13-річну дівчинку

Школяр по звірячому б'є і ображає пенсіонерку!!!

Діти поглумилися над дівчинкою в таборі, мати жертви в шоці

Школярки побили дівчинку-інваліда і т. д.


Багато хто пам'ятає радянський фільм «Опудало» 1983 року. І тоді була жорстокість серед школярів, взагалі дитяча жорстокість — явище вічне... Конфлікт між новою ученицею і агресивною зграєю класу ґрунтувався на тому, що Олена («Опудало») була дивакуватою, замість реакції на докучання посміхалася у відповідь, що ще більше дратувало її ровесників, дівчинка їм здавалася зовсім незрозумілою.

чучело опудало

Підлітки — це максималізм, гормони, агресія, невміння керувати собою, ефект зграї в сукупності з відсутністю «гальм», лояльності, тверезої розумності, терпіння. Все це дуже активно провокує юних людей з незрілою психікою на протиправні та жорстокі дії по відношенню до собі подібних і до світу в цілому, на самогубства. Природно, що справа не лише в психологічних і фізіологічних перебудовах дітей, але й у впливі навколишнього середовища, у вихованні, поведінці батьків, вчителів, характері самих дітей.


Є ж підлітки, які і в сьогоднішньому бурхливому світі залишилися добрими, чуйними, незважаючи ні на що, а є і ті, хто маючи начебто нормальних батьків — стають злими і некерованими. Але в більшості випадків жорстокі діти — продукт виховання і відносин таких же батьків, або бездіяльність батьків.

Знущаються над ровесниками школярі які в основному не нещасливі, забиті, незрозумілі, травмовані, а це примхливі і розбещені діти. Ті діти, яких ми бачимо на відео — ніби звірі, проявляють жорстокість несамовито і одночасно усвідомлено, як вовча зграя, догризають жертву.

Складно уявити цих підлітків у звичайному житті адекватними, спокійними, психічно нормальними, але парадокс в тому, що таких дітей серед школярів дуже багато, і часто все вирішує саме стадний рефлекс, коли всі на одного — по одинці з них рідко хто наважується боротися з жертвою. Діє ланцюгова реакція і людина вже не належить собі — вона стає частиною агресивної банди.

Сьогодні «Опудало» відбувається вже в кожній школі, в кожному класі і в набагато більш жорстокому форматі. Все незрозуміле, дивакувате є червоною ганчіркою для розлючених підлітків.


Найстрашніша причина — просто так.., це невмотивована агресія, підлітки самі не знають, чому вчинили так або інакше.

Як сказали в одній з передач по темі:

«Підліток сам по собі нічого із себе не представляє. Вони і спілкуватися-то не вміють, крім «Ок», смайликів і т. д., а разом вони сила, зграя. Будьте готові до того, що одного разу у вашого милого зайчика, пупсика вселиться біс і він стане некерованим».

Складно повірити, дивлячись на першокласників, що в майбутньому вони будуть здатні на неприборкану агресію.


У дітей дійсно ніби вселяється біс — після інциденту їх запитують «Навіщо ви це зробили?» — більшість як під копірку відповідають, що самі не знають, навіщо, діяли інтуїтивно, нічого виразного сказати не можуть.

Причому, зауважте, випадків, коли один школяр нападає на когось навіть беззахисного — одиниці, і, як правило, якщо і нападає сам, то на того, хто незрівнянно слабкіше — на дитину, на стареньку. Набагато більше ситуацій, коли вся «банда» атакує жертву.

Що це: виміщення комплексів, самоствердження або просто тваринний інстинкт, примітивне копіювання поведінки дорослих або все це разом — незрозуміло, тому що і самі діти відзначають, як було сказано вище, що не контролюють себе в моменти нападів.

підлітки знущаються над однокласником Найчастіше вибирають в якості жертви того, хто слабший, того, у кого немає союзників, того, хто не схожий на інших, інвалідів, людей похилого віку, дітей-сиріт, з неблагополучних сімей.

І ще одна сама несподівана причина такої поведінки школярів: Інтернет і соцмережі.

По-перше, постійно озвучуються в ЗМІ випадки побиття, вбивств і злочинної поведінки дітей, що народжує нові сплески подібної поведінки серед побачивших це підлітків. Відео, що викладається в Ютуб та соцмережі — провокує школярів на копіювання всього цього, починає працювати ланцюгова реакція, по суті — поширення вірусу через мережу.

Повірте, якби не було Інтернету (чого, звичайно, неможливо в принципі на сьогоднішній день) — жорстокості, саме дитячої, було б в рази менше. Випадків самогубств було б в рази менше. Є такий ефект Вертера, коли самогубство, освітлене в ЗМІ провокує нові випадки самогубств за сценарієм першого. Так само відбувається і з випадками побиття, вбивств, катувань, знятих на відео.

І ще про один момент поганого впливу Інтернету: ось ці заголовки «Дівчинка побила однокласницю за видалення з друзів в соцмережах», «13-річного хлопчика зарізали за образу в соцмережах» і ще багато інших конфліктів починаються саме з соцмереж. До чого ми дожилися: діти вбивають один одного через нісенітниці у віртуальній реальності, яка вже стала реальнішою будь-якої реальності..

По суті — безглузда і невмотивована агресія. Ще більше жахає, що навіть не дорослі, а діти спалахують як сірники безпричинною злістю, бажанням вбити за дурість. Тобто суспільство в секунду може стати натовпом, який здатний розірвата будь-кого, навіть не розуміючи, за що — і ось це тренується з дитинства.

Ось саме за такої нетерпимості та агресії по відношенню до трохи не таких як ми і необхідна інклюзія, необхідно виховання батьків насамперед. Інклюзія, звичайно, не вирішить у мить проблем, і суспільство ще не готове до таких змін, але починати треба, інакше жорстокість буде тільки набирати обертів. Складно уявити, що зроблять з дитиною, у якої фізичні або психічні відхилення, підлітки, які перебувають у напруженому стані та не звиклі до прояву чуйності, до чужого болю, холодні, егоїстичні й байдужі.

Як говориться — «безкарність породжує вседозволеність»: дитяча жорстокість небезпечна тим, що майже ніякого покарання для осіб, які не досягли 16 річчя, іноді 18 річчя — не буває.


«Чому діти жорстокі?» — це питання соціологи поставили школярам.
В анкетуванні взяли участь 569 підлітків. Вік опитуваних — від 13 до 18 років.

З'ясувалося, що:

56 % дітей вважають: жорстокість їх ровесників породжують низький достаток в сім'ї, брак контролю і уваги з боку батьків, вживання алкоголю.
Внаслідок цих причин, на думку хлопців, діти самостверджуються і привертають до себе увагу через приниження і побиття своїх товаришів, завойовують лідерство, знущаючись над існуючими у кожному дитячому колективі ізгоями.

76 % дітей визнають існування рекету з боку ровесників.

Як захистити себе від знущань?


45 % — тільки звернувшись за допомогою до дорослих; 
40 % — з допомогою бійки або зброї; 
4 % — відверто поговоривши з кривдником; 
11 % — вважають, що захиститися неможливо, окрім як виїхати з міста».

На жаль, лише менше половини дітей і тільки в одній школі звернулися б за допомогою до батьків, вчителів... Про що це говорить? Про те, що немає довірительних відносин у дітей з педагогами, мамами, татами, що діти, які стають ізгоями — часто з неблагополучних сімей або просто не сильно потрібні батькам.

А що буває за побиття дітьми ровесників. Майже завжди школярі звільняються від відповідальності через недосягнення повноліття і ненастання віку кримінальної відповідальності — у 90 % випадках відмова від порушення кримінальної справи саме з цієї причини.

Зроблені мед.експертизи та інші докази, витрачені сили на те, щоб покарати кривдників дитини — дуже часто залишаються безрезультатними.

А що ж можна зробити? Звичайно, за дитиною треба краще дивитися — щоб вона не стала ні жертвою, ні учасником зграї, адже ні те, ні інше не буває спонтанним — завжди є передвісники, і те, що дитина б'є або дитину б'ють — наслідок байдужості батьків в тому числі.

Можна притягнути керівництво школи за інцидент, можна вимагати компенсацію за лікування і заподіяну моральну шкоду в більшості саме цього і домагаються батьки постраждалих дітей. Вкрай мало ситуацій, коли саме дітям призначали хоч якесь покарання, умовний термін за вбивство...

Але головне те, що чим частіше трапляються подібні інциденти — тим більше всім наплювати на це, суспільство звикає, звикає школа, вчителі, діти, батьки.

Виживати в сучасному світі за вовчими законами маленькі люди вчаться з дитинства і часто самостійно. 

Це наслідок глобалізації, урбанізації, зростання міст, населення, і того, що люди прагнуть відчайдушніше купити квартири, придбати матеріальні блага, заробити купу грошей, а не присвятити час дітям, родині.

А, як Ви вважаєте в чому причина підліткової жорстокості?

реклама на сайте

Схожі новини

Коментарі (1)

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent