У кого немає мільярда - той йде нах*й

2 2 300
+2

недостатньо коштів

«У кого немає мільярда — той йде наx*й», — так сказав колись екс-бізнесмен Полонський, який в результаті розорився і ховається зараз бог знає де від розшуку. До чого була приурочена фраза – є різні думки, але, не маючи можливості послатися на першоджерело, не будемо вдаватися до припущення і розповідати про причини її походження.
Перейдемо до іншого.
Ви напевно вже знаєте про те, що стати бізнесменом – простіше пареної ріпи? Про це в інтернеті нам стверджують майже не щодня.


Багато різних семінарів, як в навчальних закладах, так і на просторах інтернету, причому більшість з них на перших етапах — безкоштовні. Нам показують приклади успішних людей, що створили свої імперії з «нічого». І все здавалося б цікаво, досяжно і багатообіцяюче.

Але, тут, природно є величезний підводний «кругляк», зіткнувшись з яким дали драпа з бізнесу, а хтось і слідом з країни, навіть затяті сміливці. Згадайте хоча б історію вже згаданого Сергія Полонського.

А справа все в тому, що, не знаю як в інших країнах, але в пострадянських країнах починати свій бізнес без мільярда, або хоча б без мільйона – справа «паскудна», порожня і безглузда.
Можна розгорнути цілу дискусію про податки для малого бізнесу, які почали зростати і бузумовно засмучують молодих бізнесменів, які починають «з нуля».

Тим самим, наш уряд як би підказує підприємцям, які не мають мільярдів, нафтотруби або ще якихось копалин – краще згортати лавочку, так би мовити, заговорив голосом Полонського – «Ідіть, мовляв, громадяни в ж*пу зі своїми копійками».

Самі ж молоді бізнесмени, які все ще сподіваються заробити, сприйняли ситуацію як неможливість працювати по «білому», тобто, тепер доводиться тим більше обманювати державу про доходи та інше.
Але суть, як ви розумієте, не в цьому, і взагалі — дрібний бізнес-справа невдячна. Тут, серйозних грошей ви не побачите, а ось нерви точно потріпаєте, та і боргів невідповідних доходам понаберете. Чого варті позначені вище податки і існуюча система відкатів, прийнята вже як даність в нашій державі.

Анекдот по темі:
«За кількістю мільярдерів пострадянські країни, всього за кілька років, з легкістю обігнали Японію і Німеччину, а тепер наздоганяють США. Це говорить про те, що красти набагато легше, ніж заробляти.»

Насправді головна історія — в іншому. Сьогодні нам всюди говорять, що заробити купу грошей легко! Варто лише правильно замотивуватись, відвідати певну кількість тренінгів, типу — «Як стати мільйонером», почитати в обов'язковому порядку книжку Кійосакі «Багатий тато, бідний тато».

Потім, припустимо, зробити з наявного житла пасивний дохід – здати хоча б одну кімнату в оренду і почати заощаджувати, відкладати, вкладати під відсотки.... Ось саме тоді, стверджують книжки — мільйон, а за ним і мільярд на тебе звалиться. В принципі, людині не дуже розумній – подібна перспектива бачиться цілком вражаючою і дохідливою.

Але! Чомусь ніхто не говорить нам про те, що все це справа далеко не одного місяця, не одного року, і, можливо навіть не одного життя, якщо ви тільки зараз задумалися про багатство. Як не крути, без мільярда у бізнесі робити нічого. Якими б заповзятливими і наполегливими ви не були.

Згадаймо хоча б ще один анекдот, знайдений також в анналах інтернету:
«Журналіст бере інтерв'ю у двох братів мільярдерів:
— Я чув, що колись ви були дуже бідними людьми. Скажіть, як вам вдалося перемогти обставини та досягти таких життєвих успіхів?
— Так, дійсно, коли ми приїхали в 26 році в Америку, то зійшовши з трапа корабля ми нічого не мали. У нас було буквально 10 центів в кишені. Але ми люди підприємливі, відразу зорієнтувалися, пробіглися по порту, знайшли причал, де розвантажуються фрукти, і купили на 10 центів два яблука. Тут же, біля пірсу, помили їх, протерли хусточкою і продали перехожим за 20 центів. Потім, на ці 20 центів купили чотири яблука, помили, протерли хусточкою і продали перехожим за 40 центів. Потім купили вісім яблук і продали за 80 центів...
— Ну а потім?
— А потім померла наша бабуся і залишила нам у спадок сім мільярдів доларів.»

І в ньому полягає істина. Не намагайтеся себе обдурити на рівному місці, пам'ятайте, що гроші правлять балом і тільки гроші. Поки ви займаєтеся самоосвітою, прослуховуванням нескінченних аудіокниг, вивчаєте успішних в бізнесі людей і читаєте біографії Рокфеллера або Генрі Форда, інші люди, у яких є заповітні мільярди – крутять світом в потрібну їм сторону, і навряд чи це буде вигідний саме Вам напрямок.
Справа в тому, що просто мати ідею і чіткий бізнес-план — недостатньо. Без грошей, людина мало, що може втілити в дійсність, навіть продаючи власноруч вирощені «яблука», в якийсь момент вона зіткнеться з питанням їх транспортування, зберігання та іншого, що спричинить за собою використання додаткових ресурсів, що не мають вже ніякого відношення безпосередньо до яблук, але безпосередньо залежать від грошей.

Всі ці «тренінги від успішних особистостей» стверджують, що стабільність роботи у компанії, робота на когось іншого – примарна. Але подумайте самі, хто, якщо не Ваш «шеф» візьме на себе всю відповідальність за ваше життя? Хто, якщо не держава буде платити вам пенсію, з тих самих податків, які платять багаті? Хто, якщо не заможні люди виявлять до вас поблажливість, візьмуть на роботу, кинуть дрібничку біднякам?

Чи Не краще заспокоїтися, закинути мрії про «мілліонерство» і просто ходити в офіс, із постійним графіком, з доходними гарантіями, медичним обслуговуванням і іншими "плюшками"?

У тому випадку, якщо ви все ж таки бажаєте стати бізнесменом, вам потрібно грунтовно переосмислити підхід до власного життя. Відмовитися, як мінімум від розваг та  сидіня в соціальних мережах в робочий час і читати веселенькі статейки на форумах, і як максимум обміняти увесь свій вільний час, в обмін на примарне досягнення мети — мільйон.

Треба також розуміти, що сьогоднішній ринок геть забитий різного роду пропозиціями, і конкуренція на одному ентузіазмі приведе вас до розорення. Ну, а якщо у вас є якась своя унікальна ідея, але при цьому немає грошей на її втілення – краще мовчіть або продайте її, хоч щось заробите. У будь-якому випадку всі «лаври» дістануться винахідливим мільярдерам.

Не забувайте і про те, що зареєструвати свій бізнес у нас справа дуже нелегка, особливо, якщо ви прописані в одному кінці країни, а плануєте відкрити справу в іншій її частині. Тут випливуть назовні фактори прописки, і знову-таки податки, і дуже потрібні на момент «становлення» – відкати держструктурам. Самі розумієте, деколи, «робити офіційно» в нашій державі небезпечніше, ніж мати незареєстровану підпільну контору.

Поки вас ніхто не знає Вас як би і не існує. А поки вас не існує – серйозного доходу у вашому бізнесі – не буде. А, як тільки ви офіційно «з'явитеся» – «Здрастуйте відкати!» Таке ось замкнуте кільце. Воно Вам треба?

откати та відкати в Україні 

Ну і, необхідно зазначити, брак освіти. Скажімо, якщо ви філолог або еколог, то про які бізнес-стратегії та бухгалтерський облік може бути мова? Не кажучи вже про необхідність юридичної підтримку. А це все, товариші мої – також додаткові гроші.

Навіть круті, досвідчені бізнесмени не забувають у своїх книгах «мотиваторах» робити акцент на тому, що в першу чергу слід наймати юристів і бухгалтерів, якщо ви не профі в цих питаннях. Але кого ви наймете, якщо ваш дохід навіть не переливає за 10 тисяч грнивень на місяць, а розпочатий бізнес ще навіть не дожив до самоокупності?


Тренінги тренінгами, а заробляти гроші і вміти ними розпоряджатися справа все-таки не рівноцінна. Навіть якщо ви дуже розумні, поцікавтеся у себе самого, як-небудь на дозвіллі, – чому ви так бідно живете? Чому у вас постійна грошова недостатність?

Звичайно, ви можете заперечити тим, що от, ці самі семінари «Як заробити мільйон, працюючи по 4 години на день» збирають безліч зацікавлених осіб, стимулюють людей заводити бізнес, а значить – тренінги і правда є грамотним вкладенням у самоосвіту.
Дорогі мої, так, тренінги – це і правда грамотне вкладення, тільки не у ваш гаманець, а в кишеню тих, хто освоїв мистецтво красномовства і організовує подібні зустрічі. Хочете спонсорувати тих, хто розумніше вас? Будь ласка! Продовжуйте мріяти про свій бізнес і малювати схеми розростаючого капіталу, ходіть далі на семінари, слухайте липових «мільйонерів». Але на дозвіллі згадайте про «МММ». Вам це нічого не нагадує?


Можна ще вказати, наприклад, на ставше дуже популярним в останній час зайняття — самопізнання, розмови з "Всесвітнім Розумом". Так от, якщо ви вірите в те, що Всесвіт дасть вам все, що побажаєте, можете відразу закрити питання створення своєї справи.
Бізнес – це, хочу натякнути, не тільки гроші, але ще й праця, причому пекельна праця. Згадайте про те, що ви розпрощалися зі своїм вільним часом, з графіком, з гарантіями. Про яку допомогу Всесвіту після цього ви говорите?


Двома словами, в бізнесі без грошей, а тим більше без жорстко окреслених мізків робити нічого. Можна звичайно, накопичити мізерну суму за кілька років, вкласти її в вподобану вами ідею і чекати відгуку від «Всесвітнього розуму». Але давайте дивитися тверезо – тільки до великих грошей йдуть всі інші гроші.

У вас немає мільярда? У вас немає навіть мільйони? – забудьте про бізнес, заради збереження свого здоров'я заради спокою близьких. Збирайте краще на квартирку або поїздку в Туніс. Можливо, це принесе вам більше позитивних емоцій.
Головне – сказано.

Влада знаходиться у руках тих людей, які мають гроші. Багато грошей.

Якщо у вас немає мільярда заповітних купюр, то ви повинні знати – у вас немає влади. У вас нічого немає. Тому не обманюйте себе потугами створити власний бізнес. Народити дитину і виростити її– і то — легше.

Тому що, без мільярда у наш час, при бажанні зробити свою справу — можна сміливо крокувати лише в одному напрямі, в одну сторону, в один єдиний прохід. На жаль, він тільки — задній.

Чи як Ви вважаєте?

реклама на сайте

Схожі новини

Коментарі (2)

 1. Гена
  +1

  Многое написано правильно. Я думаю, что нужно вкладывать в свое образование и учится практическим навыкам. Сейчас можно всему научится и без тренингов. Ни один тренер за 3-4-8 часов не научит Вас тому, что Вы сможете изучить потратив 1-2-3 года.
  Все просто хотят получить секретную технологию и не понимают, что для того чтобы заработать миллион нужно или въ&бывать жестко или на&бывать безбожно. Другого не дано. Или просто быть фартожопым.

 2. Михаил Сергеевич
  0

  Полностью согласен с автором. Сейчас многие не понимают, что для того чтобы собрать урожай пшеницы - надо сначала обработать землю, удобрить, засеять, обработать от вредителей, а уже потом собрать ее и продать.
  Все хотят сразу собрать, или даже - просто продать. Никто не хочет учится, работать - все хотят молниеносный результат. Поэтому такие тренеры будут Вас окучивать до конца жизни.
  Всем добра!

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent