Шукачі скарбів. Як діти купують наркотики в Мережі

0 3 776
+2

діти купують наркотики в інтернеті

Вік наркоманів стрімко знижується, серед них зустрічаються вже дев'ятирічні. 

Ще б пак, адже купівля наркотику — справа не просто доступна, але і захоплююча: дилери перетворили свою діяльність в смертельну гру. Смертельну, але легкодоступну.
Гра починається ще на етапі розмов. В обороті підлітків сленгові вирази, які повинні насторожити батьків. І серед них цілком невинні "вишня", "шоколад", "борошно", "журнал"... Найбільш популярні — "спайс", "легалка", "мікс". Знайти ці слова в Інтернеті, на стінах будинків або просто під ногами нескладно. А ось розшифрувати таємні послання під силу далеко не кожному дорослому. Це раніше купівля наркотиків відбувалася при особистій зустрічі з дилером, а в нинішній час можна, не виходячи з дому, зв'язатися з продавцем таємним чином, через спеціальну систему заплатити зекономлені на сніданках кілька сотень гривень, після чого, як справжній шукач скарбів, йти по залишених мітках у пошуках того самого "скарбу". Цілий квест, який так приваблює підлітків.

Для успішної операції нічого особливого не треба: тільки знання, де і що шукати. Ми перевірили, наскільки просто виконати цей ряд дій, точніше ту частину, яка не переслідується законом.

Інший світ

Старт пройшов гладко: я без проблем скачала і встановила відкриваючий повний доступ до заблокованих сайтів браузер "Тор", принцип роботи якого заснований на маскуванні і шифруванні інтернет-трафіку користувача. Сигнал йде через кілька країн, і відстежити вас дуже складно.

Після установки мені відкрився доступ в світ, повний жаху і цинізму. Основною метою приходу сюди були сайти, що продають абсолютно будь-які наркотики. При цьому спілкування на доступних тут форумах відбувається в такому ключі, як якщо б мова йшла про одяг чи шоколадки. З відкриттям нових онлайн-магазинів тут активно вітають і бажають "процвітання в бізнесі". Тут є фото - і відеоінструкції, що спрощують процес покупки. Є флудилки і курилки, де можна поговорити про життя і загальні інтереси. Є чорні списки продавців, у яких форумчани закуповуються на свій страх і ризик. Проводяться регіональні конкурси на кращу команду.

Окремою темою слідують пропозиції про роботу. Тут є опублікований шаблон резюме по якому бажаючі можуть благополучно працевлаштуватись на посаду наркодилера. Правда, тут це поетично називається "кур'єр". Я навіть опублікувала заповнене резюме, але, по всій видимості, виявилася на цьому ринку праці фахівцем незатребуваним: на форумі, де публікуються подібні пропозиції, відображається, як давно людина зареєстрована на сайті, скільки повідомлень опублікувала і навіть яка в неї репутація. В моєму випадку особисті показники підробити було неможливо, так що вони грали проти і викликали підозру.

на роботу наркодилером 

Як все просто

Щоб зареєструватися, наприклад, на одному з форумів, не треба докладати практично жодних зусиль: для реєстрації потрібно придумати нікнейм і пароль. Все!

Тепер можна спілкуватися з однодумцями, шукати вигідні пропозиції, писати кому завгодно і домовлятися про угоди.

На практично будь-якому сайті вас повідомлять про правила поведінки: тут кругом інструкції про те, що продукція не призначена для споживання людиною, угоди доступні виключно повнолітнім, а за мат вам можуть вліпити бан.
правила купівлі наркотиків 
Тим не менше всі подібні сайти орієнтовані саме на підлітків і школярів. І я, прикинувшись неповнолітньою дівчинкою, в лоб поцікавилася, чи можна купити наркотик. На що продавець по той бік екрану запропонував ознайомитися з розцінками і вибрати оптимальний для себе варіант.
ціна наркотиків 
Щоб ускладнити завдання і відповісти на питання про доступність, мій липовий покупець попросив зробити закладку в одному з далеких  селищ.

— Без проблем, — відповів торговець. — У таких випадках ви купуєте мінімум десять грамів, і ми привеземо закладку в будь-яке село.

Простий пошук

А можна взагалі не морочитися і запитати, де "купити легалку", у всезнаючих Яндекса з Гуглом. Продаж шукаємого в таких випадках буде замаскований — втім, зовсім не ретельно. Пропозиції можна знайти, наприклад, на плодоовочевій дошці оголошень між фундуком і кокосом. Легко виявити їх і на сайтах з нерухомості, і серед продажів косметики. Сайти, звичайно, другосортні, але пошуковики їх знаходять без проблем, і ніхто нічого не блокує.

А можна ще простіше. На одному з таких сайтів з продажу наркотиків чат з менеджером. Клікаємо туди, зображуємо дитину яка боїться гніву мами з татом — вуаля, номер замовлення і рахунок до оплати отримані. Жахливо ввічливий менеджер, здається, ще й знижку зробив. За юний вік, мабуть. Загалом, іди, сплачуй і забирай свій скарб в якому завгодно селі.

де купити спайс 

Де ховаються капкани?

Керівник відділу профілактики в області наркоманії і алкоголізму розповів, що зараз дилери дуже активно використовують соціальні мережі.

— Тут, зокрема, є такий метод: торговці заводять собі фейкові сторінки і стукають до вашої дитині в друзі. Дитина переглядає цей фейковий профіль, і у нього на стіні разом зі цілком безневинними постами бачить і коментарі на кшталт такого: "Привіт, вчора взяли «чай», було круто! А є ще?" Замість "чаю" може бути і "ромашка", і "варення", і "квіти". Дитина бачить, що є якийсь незрозумілий «чай», що користується попитом, і йому стає цікаво!

За словами борця з дитячою наркоманією, фейкові сторінки неможливо відрізнити від сторінок реальних людей, тут все діє за принципом нативної реклами.

В цілому, тепер зустрічі з дилерами нікому не потрібні і коли-то оспівана в молодіжній культурі романтика наркоманії — пройдений етап. Тепер настала ера "щастя" з доставкою додому — епоха дилерів відходить у минуле. У кожного підлітка в руках є гаджет, в якому він без праці за вказаною на стінах будинків та парканів адресою сайту може знайти те, що його цікавить (розширення свідомості, мультики, розслабон, движуху, секс), заплатити із зекономлених на сніданках коштів у будь-якій платіжній системі і забрати там, де вкажуть.

закладки наркотиків 

Історії пацієнтів наркологічного центру:

Історія перша. Катя

Дівчинка з благополучної забезпеченої сім'ї: тато — бізнесмен, мама — домогосподарка, що займається домом і вихованням доньки. Катя відвідувала різноманітні гуртки, займалася англійською та була відмінницею, про таких кажуть — наше майбутнє. Як з'ясується пізніше, Катя стала спайсовой наркоманкою. Вона вживала рік. Зараз дівчина проходить курс реабілітації. За словами працюючих з нею психологів, від інших пацієнтів Катя відрізняється тим, що ніколи не дивиться в очі, а на всі питання про події відповідає: "Голоси".

— Коли ми зустрілися, Денис мені сказав, що зараз покаже, як відпочивають нормальні хлопці, а не ті заучки, з якими я спілкувалася, — розповідає Катя. — На тлі нескінченних підручників, зошитів, англійської мови та решти навчання для мене це було як ковток чистого повітря! Мені так хотілося бути схожою на тих красивих дівчат, які вміють вести себе розкуто і безтурботно! Але батьки казали, що я повинна бути скромною, вихованою і присвячувати основний час навчанню. Я ненавиділа їх! Правда, зізнатися в цьому не вистачало духу. Загалом, коли Денис запропонував затягнутися спайсом, я подумала, що у мене більше не буде шансу доторкнутися до веселого легкого життя. І дійсно, все відразу відійшло на другий план. Мені здалося, що ми з Денисом залишилися вдвох у всьому світі. У підсумку я стала забивати на уроки заради зустрічей з ним і, звичайно, спайса. Скінчилося тим, що я вже не знала, що мені цікавіше! Кілька місяців пройшли в пошуках закладок і розшифровці таємних знаків. А ці знаки скрізь — подивіться навколо: бачите написи на асфальті, на стінах будинків, на гаражах. Наприклад, 24/7 і адресу якогось сайту. Або напис Spice і номер телефону. Або слово Mix і контакт у соцмережі Telegram (пишеться з використанням значка @) — це все вони. А щоб було простіше знайти скарб, закладчик запросто і стрілку намалює — і це теж знак.

знаки на стінах 

закладки спайсу 

Через деякий час наш спільний з Денисом знайомий запропонував зайнятися розповсюдженням — пообіцяв, що так мені не доведеться витрачатися самій. Ролі в грі змінилися, тепер вже я ховала наркотики і відповідала покупцям. Мені подобалося таке життя. Я відчувала себе всесильною і могутньою. Була тільки одна проблема: у мене почастішали напади параної. Мені здавалося, що за мною стежать. Одного разу в такий момент я в жаху висипала чергову партію в унітаз. Я не знала, як мені розплатитися з дилером. Денис, на чию підтримку я дуже розраховувала, сказав, що допомагати не буде, і відключив телефон. Виникаючі в голові голоси підказували рішення, серед яких був і суїцид. Я з'їла жменю таблеток. Прокинулась в реанімації, провівши вісім годин в комі. Мама, звичайно, забила тривогу і влаштувала мене на реабілітацію.

Історія друга. Дилер Іван

— Мій випадок — яскравий приклад таргетованої реклами. Сидів у соціальних мережах, вступав у всі підряд групи — у тому числі закриті. В один прекрасний момент мені прийшла розсилка з пропозицією заробити грошей. Мені було 16 — звичайно, я купився! Тим паче я думав, що, раз я неповнолітній, мені нічого не буде. Було відчуття безкарності. Крім того, серед інших таких же, як я, "працівників" в основному були хлопці ще молодші — 14-15 років. Вже пізніше, коли я попався, мама сказала, що вона цілком очікувала, що з мене нічого путнього не вийде. Загалом-то, я був приблизно такої ж думки про тих, хто купував у мене наркотики: це не люди, нехай отруюються "на здоров'я". До того ж, я думав, що якщо наркотики не колоти, а курити — це не смертельно. Сам-то я не вживав спочатку — тільки розкладав закладки. У мене була мрія, я на неї заробляв, часом більше мами. А тут така нескладна робота: за годину в день прогулявся по району, розклав "скарби", запам'ятав точки і передав опис "начальству". Оплата щоденна.

Ми, до речі, ніколи один з одним не зустрічаємося — все "стикування" відбуваються через закладки, термінали оплати і СМС-розсилки, що приходять на окремий телефон. У нас діє величезна база даних: хто попався, де новий продукт, де розкладати стало небезпечно. Про все нас інформують. Крім того, ці повідомлення не всім зрозумілі — вони ж шифруються! Так що тут ще й окрема весела гра: "У нас в гостях мифик" — піди розшифруй, про що йдеться. Хтось шукає покемонів, а ми — закладки.


Історія третя. Наркоманка Євгенія

— У багатьох випадках про повне одужання наркомана мови не йде, — розповідає співробітниця реабілітаційного центру Тетяна Горобець. — Це страшне зізнання, звичайно, але часто під лікуванням ми маємо на увазі тільки ремісію. Женю ми вели дуже довго. Женя почала вживати з 14 років. Сама красою і яскравістю не відрізнялася. У неї була не дуже благополучна сім'я: тато помер, мама поїхала будувати особисте життя в інший район міста. Женя, "володарка" вільної квартири, спілкувалася з дворовими хлопцями, запрошувала їх у гості. У якийсь момент закохалася в наркомана. Наркотики в будинку не переводилися, і Женя, звичайно, не встояла. Грошей не вистачало, тому дівчинці довелося підробляти проституцією. Протягом двох років вони так і жили: вона заробляла, і всі гроші витрачали на наркотики.

У якийсь момент мама забила на сполох і відіслала Женю на дачу. Не допомогло. Після повернення дівчина повернулася до звичного способу життя і свого коханого, однак у цей раз мама зреагувала швидше і відправила дочку на реабілітацію. Але і в цей раз, на жаль, коло замкнулося. Ми не могли її тримати у себе постійно: Женя любила свого хлопця і після нас знову пішла до нього, де знову стала вживати. Ми боролися за неї до останнього, але вона все одно покінчила з собою — зістрибнула з даху. Її коханий помер від передозування опіатами трохи пізніше. Історія Євгенії — наша біль. Ми боремося за кожне життя, за кожну людину, але розуміємо, що врятувати вийде не всіх. Наркоманія — смертельне захворювання.

Замість післямови

Два тижні тому я не знала, що таке "закладка". Я думала, наркотики — це про шприці, дорослих дядьків-наркоманів і їх подруг-повій, що трохи за 30. Шарахаючіся від дверей під'їздів і входів в підвали підлітки мене не лякали і не напружували. Я вважала, що діти 14-15 років тільки пробують свою першу в житті стопку горілки і, старанно розтирають в руках листи подорожника, намагаються приховати від батьків запах першої сигарети.

Виявляється, світ змінився. 
Ласкаво просимо у реальність, де до 15 років деякі встигають вже "сторчатися", адже тепер дітям відкрито безліч додаткових шляхів довести свою дорослість і пограти в недитячі ігри. Ми не закликаємо відмовитися від Інтернету, соціальних мереж і самостійних прогулянок — без цього нині ніяк. Просто знайте, що небезпека тепер виглядає по-іншому, а придбати наркотики не складе труднощів навіть 9-річній дитині.

Будьте уважними до своїх дітей. Ви повинні знати всіх друзів своєї дитини, намагатись жити її інтересами, створювати довірительні відносини. Та періодично слідкувати за її перепискою в соціальних мережах. Це не принизливо, адже тільки Ви можете захистити свою дитину від небезпеки, що оточуює її скрізь.

Поділись цією статтею зі своїмі друзями, натиснувши кнопку соц.мережі.

реклама на сайте

Схожі новини

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent