17 психологічних прийомів, які допоможуть Вам сподобатись людям

0 2 384
+2

Іноді потрібні зусилля, щоб подружитися з новим знайомим або поліпшити стосунки зі старими друзями.

як сподобатись іншим

Зазвичай дружба розвивається сама собою, іноді, однак, потрібні зусилля, щоб подружитися з новим знайомим або поліпшити відносини з існуючими приятелями.

Щоб допомогти вам у цьому, ми знайшли науково обґрунтовані стратегії, які змусять людей полюбити вас.

Ось як швидко сподобається людям.

1. Копіюйте їх.
Ця стратегія називається «дзеркальне відображення» – це тонка імітація поведінки іншої людини. Під час розмови з кимось, спробуйте скопіювати його мову тіла, жести і вирази обличчя.

У 1999 році дослідники з Нью-йоркського університету задокументували "ефект хамелеона", який відбувається, коли люди несвідомо імітують поведінку один одного.

Доведено, що копіювання викликає симпатію.

2. Проводьте з ними більше часу.
Згідно ефекту експозиції, людям, як правило, подобається все добре знайоме.

Цей феномен був відкритий в 1950-х роках, коли дослідники виявили, що студенти, які живуть ближче один до одного в гуртожитках, частіше ставали друзями, ніж ті, хто жив далі один від одного.

Це пов'язано з тим, що студенти, які живуть поруч, щодня взаємодіяли один з одним, наприклад, вітаючись у загальній кімнаті або кухні. За певних обставин ці взаємодії можуть розвинутися в повноцінні дружні відносини.

Ці дані свідчать про те, що можна подружитися з людьми, просто проводячи більше часу разом.

Навіть якщо ви живете далеко від друзів, робіть що-то разом з ними. Наприклад, виходьте на каву кожний тиждень або разом відвідуйте заняття.

3. Робіть компліменти іншим людям.
Люди будуть асоціювати слова, якими ви описуєте інших людей, з вашою особою. Це явище називається спонтанною ознакою переносу.

Одне дослідження показало, що цей ефект має місце навіть тоді, коли люди знають, що ці слова не описують людини, що їх вимовляє.

Гретхен Рубін, автор книги "Проект щастя" вважає, що "все, що ви говорите про інших людей, впливає на те, як люди бачать вас".

Якщо ви говорите, що хтось щирий і добрий, люди будуть асоціювати вас з цими якостями. Зворотне також вірно: якщо ви постійно обговорюєте людей за їх спинами, і ваші друзі почнуть асоціювати негативні якості з вами.

4. Будьте у відмінному настрої.
На всіх нас дуже сильно впливає настрій інших людей. За даними дослідницької роботи з Університету Огайо і Університету штату Гаваї, люди можуть підсвідомо відчувати емоції оточуючих.

Якщо ви хочете, щоб інші люди відчували себе щасливими поруч з вами, зробіть все можливе, щоб випромінювати позитивні емоції.

5. Подружіться з їх друзями.
В теорії соціальних мереж цей ефект називається «тріадичне замикання». Це означає, що дві людини швидше зблизяться, якщо у них є спільний друг.

Студенти з Колумбійського Університету виявили, що чим більше у людей спільних друзів, тим вони більш схильні приймати запит про дружбу.

6. Не перестарайтеся з лестощами.
Ефект від позитивних коментарів сильніше, якщо вони вимовляються тільки зрідка.

Дослідження Університету Міннесоти показує, як ця теорія може працювати на практиці. 80 студенток коледжу працювали в парах над завданням, а потім "підслуховували", що їх партнери говорять про них. Насправді, експериментатори дали інструкції партнерам.

В одному сценарії, коментарі були позитивними; в другому сценарії коментарі були негативними; в третьому сценарії коментарі змінювалися з позитивних на негативні, а в четвертому сценарії коментарі змінювалися з негативних на позитивні.

Як виявилося, студентам найбільше сподобалися партнери, чиї коментарі змінювалися з позитивних на негативні. Припускаємо, що люди люблять відчувати, що вони переграли партнера в тій або іншій якості.

Підсумок: Незважаючи на те, що це суперечить здоровому глузду, спробуйте рідше хвалити своїх друзів.

7. Будьте теплим і авторитетним.
Соціальний психолог Сьюзан Фіске запропонувала теорію про те, що люди судять про інших, грунтуючись на їх дружелюбності і компетентності.

У відповідності з моделлю, якщо ви можете продемонструвати свою теплоту, тобто неконфліктність і дружелюбність, то люди відчують, що можуть довіряти вам. Якщо ви здаєтеся грамотним, наприклад, якщо у вас високий економічний або освітній статус, то люди більш схильні поважати вас.

Гарвардський психолог Емі Кадді каже, що, особливо в умовах бізнесу, важливо продемонструвати спочатку дружелюбність, а потім компетентність:
"З еволюційної точки зору, для нашого виживання важливіше знати, чи заслуговує людина довіри".

8. Час від часу дозволяйте їм бачити ваші недоліки.
Відповідно до "ефекту повного провалу", люди любитимуть Вас більше після того як Ви зробите помилку. Але це спрацює тільки якщо вони знають, що в цілому ви компетентна людина. Ваше недосконалість зробить вас ближче до оточуючих.

Дослідник Аронсон вперше виявив це явище, вивчаючи, як прості помилки можуть посилити привабливість. Він попросив студентів чоловічої статі Університету Міннесоти подивитися відео людей, які беруть участь у вікторинах.

Люди, які добре відповідали на запитання вікторини, але в кінці інтерв'ю проливали каву, більше подобалися студентам, ніж ті, хто добре відповідав на запитання і не проливав кави або ті, хто погано відповідав на питання вікторини і проливав каву.

9. Підкреслюйте спільні цінності.
Згідно з класичним дослідженням Теодора Ньюкомба, людей більше привертають ті, хто схожий на них. Це явище відоме як «ефект притягання подібного».

У своєму експерименті Ньюкомб досліджує ставлення своїх піддослідних до спірних тем, таких як секс і політика, а потім поселяє їх всіх в один будинок.

До кінця перебування в будинку люди більше дружили з сусідами у яких були схожі погляди на ці теми.

Якщо ви хочете з кимось подружитися, спробуйте знайти спільні погляди і підкреслюйте їх.

10. Здійснюйте недбалі дотику.
Наприклад, ледь помітно торкніться когось спиною або рукою - це може привернути людей до вас.

В Університеті Міссісіпі був проведений експеримент, який вивчає вплив дотиків на розмір "чайових" в ресторані: повертаючи здачу, офіціантки злегка торкалися рук або плеч клієнтів. Виявилося, що вони заробили значно більше, ніж офіціантки, які не чіпали своїх клієнтів.

11. Посміхайтеся!
В одному дослідженні майже 100 студенток дивилися на 4 фотографії однієї жінки. На першій фотографії жінка посміхалася у відкритому положенні тіла, на другий - посміхалася в закритому положенні, на третій - не посміхалася у відкритому положенні тіла, і на четвертій фотографії вона не посміхалася в закритому положенні тіла.

Результати показали, що студенткам найбільше сподобалися фото, на яких вона посміхається, незалежно від положення тіла.

Бонус: ще одне дослідження показало, що посмішка при першій зустрічі гарантує, що вас запам'ятають.

12. Сприймайте іншу людини так, як вона хоче.
Люди хочуть, щоб інші сприймали їх так само, як вони бачать себе. Всі ми шукаємо підтвердження наших поглядів, позитивних чи негативних.

Дослідження показують, що коли уявлення людей про нас збігаються з нашими власними, наші відносини з ними протікають більш гладко. Це тому, що ми відчуваємо себе зрозумілими, а це важливий компонент близькості.

13. Розкажіть їм секрет.
Щирість може бути одним з кращих методів зміцнення відносин.

У дослідженні, проведеному під керівництвом Артура Арона, студентів розбили на пари і сказали, що за 45 хвилин вони повинні краще пізнати один одного.

Деяким студентам експериментатори роздали глибокі особисті питання, які потрібно було задати партнерам. Наприклад, одне з питань було: «Які у вас стосунки з вашою матір'ю?"

Іншим парам були дані загальні питання, наприклад: "яке ваше улюблене свято? Чому?"

До кінця експерименту студенти, які ставили більш особисті питання, більше зблизилися, ніж ті, хто вів звичайну світську бесіду.

Ви можете спробувати цю техніку, коли захочете краще когось впізнати. Якщо ви дізнаєтеся особисту інформацію про іншу людину, він, ймовірно, буде більше довіряти вам в майбутньому.

14. Очікуйте від людей хорошого.
Згідно ефекту Пігмаліона, люди ставляться до інших, відповідно своїм очікуванням і, отже, змушують людей поводитися так, щоб вони підтверджували ці очікування.

У статті журналу "Гарвард" Кадді каже:

"Якщо ви вважаєте когось дурнем, то будете вести себе з ним, викликаючи таку поведінку".

З іншого боку, якщо ви очікуєте, що хтось буде дружнім по відношенню до вас, то він, швидше за все, буде вести себе саме так.

15. Виявляйте симпатію.
Психологам відомо явище, під назвою "взаємність симпатії". Нам часто подобаються люди, яким, на нашу думку, подобаємося ми.

В одному дослідженні, наприклад, учасникам сказали, що вони, швидше за все, сподобаються деяким учасникам групової дискусії. Ці члени групи були обрані експериментатором випадковим чином.

Після обговорення учасники відзначили, що їм найбільше сподобалися саме ті люди, яким нібито сподобалися вони.

16. Демонструйте почуття гумору.
Дослідження, проведені в Університеті штату Іллінойс і Університеті штату Каліфорнія в Лос-Анджелесі виявили, що людям дуже важливе почуття гумору в партнері.

У той же час, відсутність почуття гумору, особливо в офісі, може мати неприємні наслідки.

Одне дослідження, в якому брали участь 140 китайських робітників у віці від 26 до 35 років показало, що люди, у яких немає почуття гумору, менш популярні серед своїх колег.

17. Нехай вони говорять про себе.
Гарвардські дослідники нещодавно виявили, що говорити про себе - це так само корисно, як їжа, гроші і секс.

Результати показали, що області мозку, пов'язані з мотивацією і нагородою найбільш активні не тільки тоді, коли люди публічно обмінюються інформацією, але і тоді, коли вони кажуть про себе у присутності всього однієї людини.

Іншими словами, дозвольте комусь поділитися з вами історією про своє життя, а не базікати про вашу, і у них будуть більш позитивні спогади про спілкування з вами.

А які методи ви використовуєте щоб завести друзів? Розкажіть нам в коментарях!

реклама на сайте

Схожі новини

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent