Нові деталі «справи Нємцова» в обвинувальному висновку

0 807
+1

затримані по справі немцовазатримані по справі немцова Процес над обвинуваченими у вбивстві Бориса Нємцова стартує в Москві 25 липня. Як ясно з обвинувального висновку, слідство за допомогою даних відеокамер спростувало алібі виконавців, але не прояснило мотивів замовників

Московський окружний військовий суд 25 липня приступить до розгляду справи вбивства відомого політика Бориса Нємцова. Попередні слухання пройдуть в закритому режимі, і на них будуть дозволені процесуальні питання.

На лаві підсудних п'ятеро людей — колишній боєць батальйону «Північ» Заур Дадаєв, його брати Анзор і Шадід Губашеві, а також їхні знайомі Темірлан Ескерханов і Хамзат Баха.

Всі вони стверджують, що невинні, і збираються просити, щоб їх справу розглядав суд присяжних.

Камери проти алібі

За версією слідства, п'ять фігурантів справи разом з Бесланом Шавановим, підірвавшимся на гранаті під час затримання вчинили вбивство Нємцова «не менш ніж за 15 млн руб.». Гроші, вважають обвинувачі, їм обіцяв заплатити Руслан Мухутдінов. Його, водія заступника командира батальйону «Північ» Руслана Геремеєва, слідство вважає замовником вбивства. Мухутдінов знаходиться в розшуку, а його справа виділена в окреме виробництво.

Фігуранти справи встановили стеження за Нємцовим і розстріляли його в половині дванадцятого ввечері 27 лютого 2015 року на мосту навпроти Кремля, вважає сторона обвинувачення.
Слідчі відкинули алібі передбачуваного кілера Дадаєва, який спочатку дав свідчення, але потім відмовився від нього і звинуватив силовиків у тортурах.

Дадаєв наполягає, що майже цілий день 27 лютого він провів з Русланом Геремеєвим — нібито вони разом відвідали мечеть, з'їздили в заклад «Веселий Бабай» і повернулися до квартири заступника командира батальйону на вул. Віялова, 46. О дев'ятій вечора, стверджує Дадаєв, він поїхав спочатку в квартиру, яка знаходилася також на вул. Віялова, 3, звідти поїхав у клуб «Цинк», а потім знову повернувся додому. Але після опівночі йому зателефонував Геремеєв, тому він заїхав до нього на декілька хвилин.

Однак цю версію спростовують відеозаписи з камер зовнішнього спостереження. В той час коли, за словами Дадаєва, він сидів у ресторані, його разом з Геремеєвим зафіксувала відеокамера спостереження під'їзду будинку №46 на Віялової. В 15:48 Геремеєв зайшов в будинок, а Дадаєв виїхав на автомобілі Mercedes ML з номерами 007.

В своїй квартирі Дадаєв до кінця дня також не з'являвся, що випливає з протоколів огляду відеозаписів з під'їзду будинку №3. Не бачили його також співробітники ресторану «Веселий Бабай» та працівники клубу «Цинк» (їх показання наводяться в обвинувальному висновку).

У вісім годин вечора комп'ютерна система «Потік» зафіксувала автомобіль Mercedes, на якому поїхав Дадаєв від Геремеєва, на Кутузовському проспекті. Автівка рухалася до центра міста.

А вже через декілька годин камери спостереження в Гумі, ввечері 27 лютого засікли «двох чоловіків, схожих з Губашевими Анзором і Шавановим», які стежили за Нємцовим приблизно з десятої до одинадцятої вечора, випливає з матеріалів справи.

За версією слідства, Губашев і Шаванов спостерігали, як Нємцов вечеряв в кафе «Боско» з українською моделлю Ганною Дурицької, і зателефонували Дадаєву, коли політик зі своєю подружкою вийшли на вулицю і пішли пішком в бік Ординки, де у Нємцова була квартира. Дадаєв, як стверджує слідство, 100 метрів пройшов за ними, а потім зробив серію пострілів Нємцову в спину.

Згідно з матеріалами справи, на вулиці Віялова Дадаєв з'являється тільки в годину ночі: камера фіксує, як Дадаєв вже разом з Анзором Губашевим заходить до під'їзду будинку Геремеєва. Назад він виходить через годину у супроводі Мухутдінова і брата Геремеєва — Артура Геремеєва.

«Свідчення Дадаєва про його непричетність не знайшли свого об'єктивного підтвердження і можуть бути розцінені як захисна позиція», — констатували в обвинувальному висновку Дадаєва слідчі.

У версію не вкладається

Адвокат Дадаєва Шамсудин Цакаєв заявив, що слідство посилається лише на ті записи з камер, які підтверджують їхню версію, та ігнорують інші докази. «У справі є запис з камери в під'їзді будинку Дадаєва, де чітко видно, як він в чотири години того дня заходить до себе в під'їзд. Його обличчя крупним планом з зубочисткою в зубах», — розповідає адвокат. До того ж на самому запису з камери в під'їзді будинку Дадаєва відсутній таймер і дата, вказує Цакаєв.

За словами захисника, у матеріалах також міститься деталізація розмов мобільного телефону Дадаєва. «До 21:48 вечора його телефон працював біля його будинку. Потім дзвінків немає», — говорить Цакаєв.

Якби Дадаєв спеціально залишив мобільник вдома, щоб забезпечити собі алібі, він би міг попросити кого-небудь дзвонити йому, вказує захисник.

«Слідство цілковито ігнорує ці факти і намагається розмити алібі однією фразою: не входив у під'їзд будинку і не виходив», — говорить Цакаєв.

При цьому в справі відсутні записи з камер спостереження на Великому Москворецьком мосту. «На місці вбивства були три камери, у справі є їхні фотографії, але відеозаписів немає», — зазначає захисник.

Геремеєві: у справі, але без статусу

Офіційно ні заступник командира батальйону «Північ» Руслан Геремеєв, ні його брат Артур Геремеєв не мають ніякого процесуального статусу у справі. Слідству не вдалося навіть їх допитати. Але їх прізвища постійно зустрічаються в матеріалах розслідування, а замовником злочину виступає особистий водій Руслана Геремеєва — Мухутдінов.

Мухутдінов і сам Дадаєв їздили під час підготовки злочину на службовому автомобілі Руслана Геремеєва — Mercedes ML з номером 007, випливає з матеріалів справи.

Дадаєв був частим гостем у квартирі на Віялової, 46, випливає із записів відеокамер спостереження в під'їзді. Цю квартиру, згідно виписки з реєстру, купив Артур Геремеєв в грудні 2014 року, в ній проживав Руслан Геремеєв. В день, коли був убитий Нємцов, камери зняли, як Дадаєв привіз Руслана Геремеєва додому на автомобілі Mercedes, а потім повернувся в цей будинок вночі (коли злочин було вчинено). Через годину він вийшов з нього в супроводі брата Артура Геремеєва. В Грозний Дадаєв повернувся 1 березня на літаку разом з Русланом Геремеєвим.

Адвокат дочки загиблого, нагадує, що брати Геремеєви — це близькі родичі депутата Державної думи Адама Делімханова та сенатора від Чечні Сулеймана Геремеєва.

Про Артура Геремеєве відомо небагато. Як випливає з виписки Держреєстра, він є індивідуальним підприємцем — займається розведенням великої рогатої худоби.

Прохоров неодноразово заявляв, що не вірить у наявність у водія Руслана Геремеєва власного мотиву для вбивства Нємцова. «Мухудинов — це організатор найнижчої ланки», — вважає захисник. Роблячи з нього кінцевого замовника, слідство відводить удар від справжніх злочинців, переконаний захисник. На його думку, Мухутдінов не міг діяти без Геремеєва, але і той, у свою чергу, не мав власного мотиву для вбивства Нємцова.

У справі Дадаєва мотивом для вбивства слідство називає замовлення на 15 мільйонів рублів. Думки обвинувачів про мотиви Мухутдінова поки не відомі: справа ще розслідується.

Відліт після вбивства

Протягом декількох днів після вбивства Нємцова, згідно з матеріалами слідства, майже всі фігуранти справи і мешканці квартир на Віялової повернулися з Москви в Грозний. Квитки вони купували в аеропорту Внуково, випливає з показань касира авіакомпанії «Грозний-Авіа».

Згідно із свідченнями касира Цакаєвої, які є у справі, 28 лютого вона оформила посадочні документи незадовго до закінчення реєстрації на рейс Анзору Губашеву та Беслану Шаванову. «Вони дуже нервували і хотіли полетіти саме в цей день», — наводять її свідчення слідчі в обвинувальному висновку.

А 1 березня за тією ж схемою вона відправила в Грозний Дадаєва, який летів разом з Русланом Геремеєвим, випливає з показань Цакаєвої. Третього березня з Москви полетів Мухутдінов.

Касир також розповідала, що до цього Мухутдінов регулярно купував квитки для Геремеєва, який літав з Грозного до Москви і назад кілька разів на місяць і намагався придбати квиток бізнес-класу.

Квартири і ділянки

У березні в квартирі на вул. Віялова у будинку №46 залишився жити тільки Ескерханов, який і був там затриманий, що випливає з книги обліку мешканців у консьєржа. Вона також зробила помітку, що «Слідчий комітет з СОБРом забрали бородатого чеченця, а інші мешканці квартири зникли тиждень тому».

В обидві квартири на вулиці Віялова Геремеєв і його підлеглі заселилися восени-взимку 2014 року, випливає з обвинувального висновку. Спочатку у вересні 2014 року Мухутдінов орендував квартиру в будинку №3, де згодом жив Дадаєв. А в грудні він домовився про покупку квартири в будинку №46, яку потім придбав Артур Геремеєв.

Брати Губашеві після повернення з Москви планували купити землю в елітному районі Грозного. Про це у своїх свідченнях розповідає мати Зурпан Губашева. Як випливає з витягів з її допиту, на початку березня, коли сини після десяти років у столиці несподівано повернулися додому — в Малгобег (Республіка Інгушетія), Анзор розповідав їй, що збирається купити ділянку в селі Приміське, яке входить в міський округ Грозного, за 600 тисяч рублів, які у нього були з собою. Губашева стверджувала, що не знала, як її сини заробили ці гроші.

За словами співрозмовника, знайомого з ходом розслідування, це елітний район Грозного, де заможні чеченці будують цегляні котеджі.

реклама на сайте

Схожі новини

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent