Туреччина несе ще більші втрати, ніж очікувалося

0 730
+1

турция пустые пляжитурция пустые пляжи Початок літа остаточно розвіяв надії Туреччини на вдалий туристичний сезон. Багато готелів так і не відкрилися, пляжі залишаються пустельними, десятки тисяч турків позбулися роботи. І справа не тільки у відсутності російських туристів – мешканці ряду країн Європи теж відмовилися приїжджати до Туреччини. Що відбувається на колись популярних серед наших громадян курортах?

Турецький курорт Анталія переживає найгірший червень за останні десятиліття у зв'язку з різким скороченням турпотоку з Росії та Німеччині на 98% і 45% відповідно, пише Hurriyet Daily News.

«Туристи є зі всього світу, не тільки росіян. За півтора тижні бачили лише одну дівчину, яка говорила по-російськи, і та виявилася з Ташкента»

За даними аеропорту Анталії, з 1 по 16 червня на курорт прибутку 302,5 тис. туристів із зарубіжних країн, що на 59% менше, ніж за той же період роком раніше, передає «Інтерфакс».
Число російських туристів в перші два тижні місяця склало всього 3,5 тис., на 98,7% менше, ніж у першій половині червня 2015 року. Всього кількість російських туристів, що відвідали Анталію із січня по травень склала 21 тис. осіб, що майже в 26 разів менше, ніж за аналогічний період 2015 року, і в 38 разів менше, ніж за п'ять місяців 2014 року.


«Туристів мало, росіяни в цьому році не приїхали, і це, звичайно, велика печаль для всіх працівників туристичної галузі, – розповідає голова Російського товариства в Кемері Надія Пелит.
– Це позначилося абсолютно на всіх, починаючи з готельєрів і закінчуючи працівниками магазинів, які приїхали сюди на заробітки, а заробітків нема. Росіян немає. Багато готелів не відкрилися зовсім. Замістити 3,5 млн росіян, які були в минулому році на анталійському узбережжі, природно, за один рік неможливо. Росіяни приїжджають тільки своїм ходом тепер».

«Туристи є зі всього світу, не тільки росіяни. За півтора тижні бачили лише одну дівчину, яка говорила по-російські, і та виявилася з Ташкента», – розповідає Єлизавета Маетная, росіянка, яка зараз відпочиває в Туреччині. Вона відправилася подорожувати по Туреччині, купивши квиток Turkish Airlines. Дівчина з Ташкента розповіла, що вчиться в Анкарі в університеті, на факультеті готельного бізнесу, а в Анталью приїхала на практику. Але на «російському» анталійському узбережжі роботи тепер мало. «Там нікого на роботу не беруть, навпаки, звільняють. Зараз вона в Дальяне влаштувалася в сімейний готель, але туристів все одно мало», – розповідає Єлизавета.

«З іншого боку, у відносинах нічого не змінилося, – каже Надія Пелит, чоловік якої володіє чотиризірковим готелем в Кемері. – Місцеве населення продовжує любити росіян, вони не відчувають жодних утисків. Навіть навпаки, криза згуртувала і ще більше здружила два народи між собою».

«Відносяться (турки) чудово, в усьому допомагають, дуже уважні і гостинні. Все питають, коли приїдуть росіяни, кажуть, що дуже скучили за нашими, особливо вродливими жінками», – підтверджує і російська туристка.

Турецькі авіалінії не скаржаться

Разом з тим авіакомпанія Turkish Airlines говорить про те, що якщо з початку цього року спостерігався серйозний спад пасажиропотоку з Росії, то з квітня він почав відновлюватися і вже до червня досяг торішніх показників. Мова йде про регулярних рейсах. Про це розповів директор представництва Turkish Airlines в Росії Мефаил Дерибаш. «З квітня наповнюваність знову зросла, і зараз я можу сказати, що вона становить 80% на цих рейсах», – додав Дерибаш. У 2014 і 2015 роках авіакомпанія перевозила 1,25 млн російських пасажирів в рік. З іншого боку, прибутковість перевезень знизилася із-за девальвації рубля, констатував він.

Це говорить про те, що в літній сезон деякі росіяни вирішили поїхати відпочивати в Туреччині самостійно, адже турпакети сьогодні не продають. Однак такий неорганізований туризм – лише крапля в морі. «Сама кількість рейсів значно скоротилося, основна маса росіян їздила в Туреччину чартерними програмами всередині пакетів туроператорів. Їх частка була чи не 90% від усього обсягу. Вісімка найбільших туроператорів відправляла з усієї території Росії кожен день по 10 і більше рейсів. На кожному борту було 250-400 пасажирів. Сьогодні це скромні частки від того обсягу, який був», – говорить директор асоціації «Турдопомога» Олександр Осауленко.
Регулярними рейсами російські туристи не літали, в основному ними користувалися для ділових поїздок, а також росіяни, у яких є своя нерухомість в Туреччині. «Бізнесу як такого зараз немає, але залишилися міжособистісні відносини між громадянами двох країн, є потреба в польотах в Туреччину у росіян, у яких там нерухомість. Весь цей невеликий потік регулярні рейси «Аерофлоту» і Turkish Airlines і покривають», – говорить Осауленко.

Небагато, але летять своїм ходом на відпочинок у Туреччину. Зробити це не так складно, як може здатися. Хоча прикордонники в аеропорту Домодєдово, наприклад, можуть поставити куди більше питань пасажирам, що летять в Туреччину, ніж зазвичай, попросити показати бронь готелю, поцікавитися наявністю друзів в країні і метою поїздки.

Німці теж «кинули» Туреччину

Цікаво, що не тільки російські туристи масово перестали літати у Туреччину зі зрозумілих причин, але також і німецькі туристи, яких традиційно було ще більше на турецьких курортах, ніж росіян. Так, у 2014 році Туреччину відвідали 4,4 млн російських туристів і 5,2 млн німецьких. Тепер же кількість німецьких туристів в перші два тижні червня – початку літнього сезону – скоротилося на 45%, до 117,8 тис. осіб.

«Німці бояться за своє життя і здоров'я, і не тому, що туди росіяни не їздять, а тому, що є власна оцінка ситуації в Туреччині», – вважає Осауленко.

«Приклад з німцями показує, що це не просто політичне рішення окремо взятої країни, це також стурбованість безпекою, як і у Великобританії, Німеччині і ряді інших країн. Це і мотивує скорочення турпотоку в Туреччину. На жаль, сьогодні безпеку туристів в Туреччині ніхто не може гарантувати», – говорить співрозмовник.

Проте мешканка Кемера Надія Пелит вважає, що потік туристів з Німеччини скоротився, як і з Росії, з причин, які лежать у площині великої політики. Відносини Анкари і Берліна загострилися через міграційне питання, а також питання визнання Німеччиною геноциду вірмен.

Збитки

За підсумками квітня міністерство культури і туризму Туреччини вже констатувало, що країна зіткнулася з максимальним рівнем падіння турпотоку з 1999 року.

У цьому році, за різними оцінками, втрати Туреччини від скорочення турпотоку можуть скласти від 8 до 12 млрд доларів. Згідно з початковим прогнозом, втрати туристичної галузі з-за спаду турпотоку з Росії і Європи могли скласти 8-9 млрд доларів, а тепер Туреччина ризикує зникнути 12 млрд доларів, зазначав глава Середземноморської асоціації готельєрів та працівників туризму Юсуф Хаджисулейман. За його словами,через невідкриття багатьох готелів близько 80-100 тисяч людей стануть безробітними. «Ми зараз перебуваємо в становищі, яке набагато гірше, ніж припускав самий песимістичний сценарій розвитку подій», – говорив глава Торгово-промислової палати Анталії Давут Четін.

Директор асоціації «Турдопомога» каже, що ті російські туроператори, які ще наприкінці минулого року правильно оцінили ситуацію, змогли зорієнтуватися. В першу чергу вдалося перенаправити потоки з Туреччини і Єгипту на внутрішні напрямки – Краснодарський край і Крим.

«Зараз ці напрямки показують значне зростання. Досить сказати, що ми ще не увійшли в пік сезону, який буде в липні і серпні, але Крим переступив позначку в 1 млн туристів ще в травні. Звичайно, всі чекали приросту, але не такої динаміки. Вже зараз нам в асоціацію «Турпомощь» дзвонять туристи і кажуть, що є якийсь овербукінг (надбронювання), що пояснюється масовим потоком. Але треба віддати належне операторам, що вони справляються з піковим навантаженням і знаходять варіанти, які зручні для клієнта. Це, на щастя, поодинокі випадки», – розповідає Олександр Осауленко.

При цьому внутрішній турпродукт, за його словами, однозначно дешевше в порівнянні з закритими курортами. «Ми вперше в цьому році спостерігаємо важливий тренд – турпакет організованих груп став на 22% дешевше, ніж якщо б турист сам бронював, організовував свій відпочинок. Це те, чого не було і тепер з'явилося. На жаль, не всі туристи володіють цією інформацією», – каже Осауленко. Цей тренд був характерний саме для відпочинку в Єгипті та Туреччині – через турагентство відпочинок виходив дешевше, ніж при самостійному бронюванні та організації.

Крім Криму і Сочі, є ще п'ять країн, які виграли в боротьбі за російського туриста – Греція, Болгарія, Кіпр, Іспанія та Ізраїль. Саме вони зуміли перетягнути на свої узбережжя тих російських туристів, які раніше їздили в Туреччину і Єгипет. Із дальніх напрямків «вистрілив» також В'єтнам. «Закордонні напрямки, які прийшли на зміну Туреччини та Єгипту, все ж дорожче. Валютна складова стала дешевше, але в рублевому еквіваленті при будь-якому розкладі виходить дорожче», – підсумовує співрозмовник.

реклама на сайте

Схожі новини

Додати коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent